Genital Estetik

GENİTAL ESTETİK UYGULAMALARI İÇİN OTOLOG YAĞ DOKU TRANSFERİ ve REJENERATİF MEKANİK SVF

Sizi Arayalım

Medi Via Regen & Adinizer: Vajina Yağ Enjeksiyonu Estetiğinde Yeni Bir Dönem - Barbie Labia

  1. Otolog Yağ Eldesi ;

Otolog yağ toplama işlemi, Adinizer Smart Kit içerisinde bulunan, uygun steril koşullar altında özel olarak tasarlanmış atravmatik yağ toplama kanülü ile (2,8 mm çaplı),negatif basınç sağlayan snapper ve diğer ekipmanlar desteğiyle güvenli bir şekilde hastadan alınır.

  1. İlk Santrifüj : Condanse Yağ Eldesi ;

Bu işlemde, Hastadan alınmış olan yağ dokusunun içerisinde bulunan, stromal hücre sayısını ve canlılığını etkileyen, trigiliserit, eritrosit, adiposit, gibi kırmızı kan bileşenlerinin ortadan kaldırılması ve yağ alma işlemi öncesinde verilen tümescent sıvısının ayrıştırılması amaçlanır.  500g’de 2 dakikalık santrifüj sonrasında en alt katmanda kalan kan elemanları, tümescent sıvısı ve en üstte bulunan trigliserit atılır.

  1. Kapalı Steril Sistemde Mekanik Ayrışma ;

İlk santrifüj sonrasında hastadan toplanan yağ dokusu iki enjektör arasında bulunan 2.400μ, 1.200μ, 600μ ve 400μ Adinizier bıçaklarından geçirilir. Yağ dokusundaki parankimal hücreler ve stromal hücreler mekanik yolla kesme işleminden sonra ayrıştırılır.

  1. Stromal Hücre İzolasyonu ;

Mekanik ayrıştırma işleminin ardından ürün son kez 1200g’de 5 dakika santrifüj edilir ve bu işlem sonucunda yoğunluğa bağlı olarak 3 katman elde edilir. Bu katmanlar altta stromal hücre solüsyonu (SVF), üstünde stromal hücre arregatı (ECM), onun üstünde ise condanse edilmiş yağ dokusundan oluşur. İşlem sonrasında elde etmiş olduğumuz son ürünler, rejeneratif amaçlı ve doğru bir şekilde yapılmış kalıcı yağ transferi amacıyla kullanılır.

Adinizer, hastalardan basit ve kolay bir şekilde aldığınız yağ dokusunu hızlı ve kolay bir şekilde işleyebileceğiniz, dünyadaki ilk ve tek, CE, FDA, KFDA, TGA sertifikalarına sahip, patentli ultra keskin bıçak sistemidir. Adinizer ile yapılacak genital bölge dolgu enjeksiyonu uygulamalarında en iyi

kozmetik sonuçlara tek seansta ulaşabilinir.Ultra keskin titanyum Adinizer bıçakları ile künt basınç yaratmadan,dokunun sağ kalımını arttırarak yağ dokuya istenilen boyutu verebilir, rejeneratif hücreleri serbestleştirir ve yağ dokusu içerisinde bulunan hücreleri aktive eder.

Vajina Estetiği

Bu işleme genellikle Vajinoplasti,Labioplasti, Labium Majora Büyütme , O Shot ve G Shot adı verilir.

Labium Majora uygulamasında, ayırma işleminin ardından toplanan yağlar iç dudaklara enjekte edilir. Dudak bölgesi doldukça içe doğru kıvrılır ve vulva bölgesi küçülür.Yağ enjeksiyonu zaten çok yaygın bir işlemdir. Bu işlemi internette araştırırsanız açıklamalarda yağların %50 – %60’ının çok çabuk eridiğini, geri kalanının ise 6-12 aya kadar kalabildiğini okursunuz. Ama açıkçası o prosedürlerde Adenizer kullanmıyorlar. Yağ toplama ve ayırma işlemleri sırasında yağ hücrelerinin zarar görmemesi önemlidir. Adinizer, yağ hücrelerini hasarsız ve canlı tutan FDA onaylı titanyumdan yapılmış bir bıçak sistemidir. Bu işlemin Adinizer Mekanik ayrıştırma sistemi ile yapılması enjekte edilen yağ dokusunun çok daha uzun süreli ( 3-5 yıl ) kalıcılığını sağlayan temel farktır. Hastanın isteğine göre, ayrıştırılmış SVF, vajinoplastide rejenerasyon için, O Shot ve G Shot da  mikrovaskülarizasyon yoluyla hazzı arttırmak için klitoris bölgesine enjekte edilir.

Taburculuk sonrası öneriler;

Bir hafta boyunca sıcak duştan kaçınmak, genital bölgeyi ovmamak, darbelerden uzak durmak, bir ay boyunca spa, sıcak banyo, sıcak havuz kullanmamak, dar pantolon giymemek, bisiklete binmekten kaçınmak. Ayrıca cinsel müdahale ve ağır sporlara da bir aylık kısıtlama getirildi.

Not : Sigara, yağ kaybına neden olan en zararlı faktördür.

Sizi Arayalım

Güzeltepe Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:15 Çengelköy / İstanbul
90 534 260 43 16
en_USEnglish