PLASTİK CERRAHİ

Plastik cerrahi, kişinin görünümünü iyileştirmenin yanı sıra hastalık, travma veya doğumsal nedenlerden kaynaklanan yüz ve vücut dokusu kusurlarını onaran, işlevini geri kazandıran ve doğal bir görünüme kavuşturan cerrahi bir uzmanlık dalıdır. Uzman cerrahlarımız, geniş deneyim ve kaynaklara sahip olmanın yanı sıra, sizin için mümkün olan en doğru hizmeti sunmaya odaklıdır. Ziyaretinizin nedeni ne olursa olsun, sizi daha iyi hissettirerek en iyi halinizle uğurlamak için buradayız.

Sizi Arayalım

Plastik Cerrahi Uygulamalarımız

Rinoplasti

Burnun şeklini değiştiren bir cerrahi işlemdir. Rinoplasti burnun görünümünü değiştirmek, solunumu iyileştirmek veya her ikisini birden sağlamak için burnun şeklini değiştirmeyi amaçlamaktadır. Planlama yapılırken de diğer yüz özellikleriniz, burun üzerindeki cilt yapısı ve değiştirmek istediğiniz özellikler dikkate alınır. Alanında deneyimli cerrahımız Rinoplasti için uygun bir aday olmanız durumunda size özgü bir plan geliştirmektedir.

Boyun ve Yüz Germe Ameliyatı

Yüz ve boyun germe cerrahisi, sarkmış yüz dokularını kaldırarak ve sıkılaştırarak yüzün genç bir görünümünü doğal olarak yeniden kazanmayı amaçlamaktadır. Yüz, genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini gösteren bölümdür. Özellikle Yerçekimi kaynaklı yaşanan hacim kaybı, cildin sarkmasına ve kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Şuan için yaşlanmayı tamamen engelleyemeyiz ancak yüz ve boyun germe ameliyatı ile cildi pürüzsüzleştirmek, dokuyu ve kasları sıkılaştırmak ve fazla yağı gidermek mümkün. Tüm bu uygulamalar kişinin daha genç görünmesine ve kendisini daha genç hissetmesine yardımcı olmaktadır.

Boyun ve yüz germe uygulaması sonrasında iyileşme süreci kişiye bağlı olarak ortalama 2 haftadır. Bu süre zarfında kişinin yorucu egzersizlerden ve ağır kaldırmaktan kaçınmalıdır.

Liposuction

Liposuction, fazla yağı çıkararak vücudun belirli bölgelerini incelten ve yeniden şekillendiren bir cerrahi uygulamadır. Doktorlarımız tarafından önerilen maksimum yağ alımı 8-9 kilogramdır. Liposuction sırasında, küçük, ince, ucu yuvarlatılmış tüpler (kanüller), cildin üzerindeki minik kesilerden içeri yerleştirilir. Doktorunuz, bu tüpleri cilt altında belirli yağ birikintilerini hedef almak için hareket ettirirken yağı bu tüpler aracılığıyla dışarı emer. Vaser veya Laser gibi yeni yöntemler çok popülerdir. Cilt tipinize, yağ dokusuna ve yağ miktarına bağlı olarak en iyi sonuçlara hangi yöntemle ulaşılacağına karar verilmektedir. Günümüzde çok popüler olan ve tercih edilen yeni nesil yöntemlerde kullanılan cihazlar belirli bir bölgeyi hedefleme yeteneğine sahiptir.

Liposuction işlemleri genellikle operasyon odasında genel anestezi altında gerçekleştirilir. Genel anestezi kullanıldığında hastalar genellikle eve taburcu edilmeden önce anestezi sonrası gözlem için bir süre daha misafir edilir. Vücudun daha fazla alanına liposuction uygulandığında ise hastalar bir gece hastanede kalabilirler. Genel olarak hastalar iki gün içinde günlük hayatlarına dönüş yapabilmektedir.

Meme Estetiği – Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme

Kadınlar için dik ve dolgun bir meme, güzellik açısından vazgeçilmezdir. Bu yüzden Meme Estetiği, en çok tercih edilen estetik operasyonlardandır. Yapısal olarak çok küçük veya çok büyük meme formu, doğum sonrası meydana gelen sarkma, yaşlanma ve kilo almanın bir sonucu olarak kişiyi rahatsız edebilir. Meme estetiği, sarkmış meme düzeltilmesi, küçük memelerin büyütülmesi ve kanser nedeniyle kaybedilen meme dokusunun yeniden inşa edilmesi gibi durumlarda tercih edilebilir. Meme estetiği operasyonları meme büyütme, meme küçültme, meme rekonstrüksiyonu ve hastanın vücut görüntüsünü değiştirme amacı taşımaktadır. Böylelikle estetik görünümü ile hastanın vücuduyla rahat hissetmesine yardımcı olunur.

Meme estetiği operasyonlarında meme küçültme, fazla yağ dokusunun çıkarılmasıyla yapılır ve memeler hafif ve sıkı hale gelir. Meme büyütme operasyonu, silikon protez kullanımıyla şeklin yeniden inşası, asimetrinin düzeltilmesi sağlanır. Meme rekonstrüksiyon operasyonlarında ise memeler, meme protezi kullanılarak veya hastanın dokularının memelere eklenmesi ile yeniden inşa edilir.

Karın Germe

Karın bölgesinde yer alan fazla yağ ve derinin alınmasına yönelik bu işlem ilgili bölgenin şekil ve görünümünü iyileştirmek için yapılmaktadır.  Karın germe ameliyatının tercih edilme nedenleri olarak hamilelik, sezaryen gibi karın ameliyatı, yaşlanma ve vücut ağırlığında yaşanan önemli değişiklikler gelmektedir. Bir karın germe ameliyatı, meme cerrahisi gibi diğer vücut şekillendirme kozmetik işlemleri ile birlikte de yapılabilir. Karın bölgenizden yağ alınmışsa (liposuction), liposuction cildin hemen altındaki dokuyu ve yağı çıkarırken fazla deriyi çıkarmaz, bu nedenle liposuction sonrasında karın germe yapmayı tercih edebilirsiniz.

Karın germe ameliyatı herkes için uygun olmayabilir. Özellikle aşağıdaki durumlar için karın germe ameliyatı önerilmeyebilir.

Büyük miktarda kilo verme planlanıyorsa, gelecekte hamilelik düşünülüyorsa, Vücut kitle indeksi 30’dan büyükse, kalp hastalığı veya diyabet gibi ciddi kronik bir rahatsızlığınız varsa ve sigara kullanılıyorsa ameliyat önerilmemektedir.

Kol ve Bacak Germe

Bazen egzersizler kollar ve bacakları sıkılaştırmak için etkili olmayabilir ya da egzersiz için yeterli istikrarın sağlanamadığı durumlarda kol ve bacak germe cerrahisi gibi plastik cerrahi işlemler bu konuda çözüm olabilmekte ve etkilenen bölgelere daha sıkı bir görünüm kazandırabilmektedir.  Yaşlanma,  fazla kilo kaybı ve diğer faktörler üst kol ve bacaklarda cilt fazlasının birikmesine sebep olur.  Bu durum fit bir vücuda sahip olmak isteyenler için oldukça rahatsız edici olabilmektedir.

Kolun arkasında strütür şeklinde bir iz bırakacağı için, sarkma ve deformasyon yaşayan hastalar için kol germe operasyonu özellikle önerilir. Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Kolun iç ve arka kısmından çıkarılacak yağ ve deri dokusu için bir kesik açılır ve ardından dıştan estetik dikişle kapatılır. Hastalar operasyon sonrası doğrudan eve dönebilirler. Uzman tavsiyesine göre, kolların birkaç gün boyunca yüksekte kalması için bandaj sarılması önerilir.  Dikişler 2. haftada çıkarılır.

Bacak germe operasyonunda ise genel anestezi uygulanır. Kasık bölgesinden geriye doğru uzanan bir kesikle eliptik yağ ve deri dokusu çıkarılır. Ameliyat sonrası bir süre dikişlere dikkat etmek için her türlü spor aktivitesinden kaçınılmalıdır. Hasta 6 haftada normal yaşamına geri dönebilmektedir. Düzenli tıbbi pansuman uygulamaları ile 7. haftadan itibaren normal spor aktivitelerinin yapılmasına izin verilmektedir.

Mommy Makeover (Annelik Estetiği)

Günümüzde ‘Mommy Makeover,’ hamilelik ve emzirme sürecinden geçmiş kadınların sıkça karşılaştığı fiziksel değişiklikleri düzeltmek amacıyla yapılan en popüler kombinasyon estetik cerrahi tekniklerinden biridir. “Mommy Makeover” terimi, genel olarak kişinin özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilen bir dizi vücut şekillendirme prosedürünün bir arada uygulandığı bir kavramdır ve her cerrahi müdahale, hastanın kişisel ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanır. Bununla birlikte, cerrahi yaklaşım genellikle göğüs ve karın şekillendirme ile başlar ve daha fazla ihtiyaca göre ek prosedürler eklenir.

Hamilelik, sarkan göğüs ve karın kasları sıklıkla istenmeyen etkileri beraberinde getirmektedir. Birçok kadın sağlıklı bir diyet ve egzersiz planına rağmen göğüsleri ve vücutları hamilelik öncesi haline dönmekte zorlandığını belirtmektedir. Hamileliğin neden olduğu değişiklikleri ele alarak ve istediğiniz görünümü yeniden kazanarak, “Mommy Makeover,” size kendinizi daha iyi hissettirebilir.

Mommy Makeover Cerrahisi daha çok hedeflere göre planlanabilir ve bu hedefler genellikle aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını içerebilir:

  • Sarkan göğüslerin düzeltilmesi ve hacim kazandırılması
  • Göğüs simetrisini iyileştirilmesi
  • Gerilmiş veya büyük meme ucu onarılması
  • Karın germe

Peki, Ne Zaman Yaptırılmalı?

Cerrahi müdahaleden önce doğum sonrası tamamen iyileşme sağlanmış olmalı.

Eğer meme cerrahisini düşünüyorsanız, meme dokusunun istikrarlı bir boyut ve şekle dönmesi için emzirmeyi bitirmenizden birkaç ay sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Genellikle, cerrahi “lifting” prosedürleri, yani karın germe, meme dikleştirme veya alt vücut germe cerrahisi gibi işlemleri yapmadan önce tekrar çocuk sahibi olmama konusunda kararlı olmanız beklenir çünkü gelecekte tekrar hamile kalmayı planlıyorsanız, cerrahi olmayan vücut şekillendirme ve cilt tedavileri geçici tedaviler sizin için ekonomik seçenekler olabilir.

Mommy Makeover Cerrahi Uygulamalar

“Mommy Makeover” hastalarının çoğu en az bir cerrahi uygulama geçirir, genellikle birkaç tane birden uygulamanın dahil olduğu kombine prosedür de tercih edilebilir. Çoğu durumda, birden fazla prosedür tek bir ameliyat sırasında gerçekleştirilebilir, böylece bir hasta sadece bir ameliyat ve iyileşme süreci ile birden fazla bölgedeki rahatsızlıklarını giderebilmektedir.

  • Meme büyütme
  • Meme dikleştirme
  • Karın germe
  • Liposuction (yağ alma)
  • Feminin rejuvenasyon (kadın cinsel sağlık cerrahisi)

Uygulama Sonrası Süreç

Mommy Makeover işlemleri, bir hastanın ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre kişiselleştirildiği için cerrahi protokoller ve iyileşme süreleri kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Çoğu cerrahi işlemden sonra 4 ila 6 hafta boyunca hayat standartlarınız kısıtlanır. Bu süre zarfında çocuğunuzun kaldırılmasını veya taşınmasını gerektiren görevleri başkasının yapmasına ihtiyacınız olacaktır.

Sonuçlarını görme süresi de, yaptığınız işlemlere bağlıdır. Bu süreç hastadan hastaya değişmekle birlikte, genellikle hastalar cerrahi işlemden sonra 3 ay içinde mayo giyerken rahat hissederler. Sonuçlar uzun ömürlüdür ve keyfini yıllarca çıkarabilirsiniz.

Bir uzman estetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, “Mommy Makeover,” uzun süreli sonuçlar sağlayabilen tatmin edici bir işlemdir ve daha fazla bilgi edinmenin en iyi yolu, bizimle iletişime geçmenizdir.

Brazilian Butt Lift (BBL)

Uzun bir yol olan diyet ve egzersiz vücudunuzu şekillendirmede etkili olabilir ancak bazen daha büyük göğüsler veya daha yuvarlak bir kalça gibi belirli bir sonuca ulaşmak için diyet ve egzersiz yeterli olmayabilir. Göğüs ve kalça implantları yıllardır yapılıyor olsa da, son yıllarda implant olmadan daha dolgun ve şekilli bir kalça hattı elde etmek için plastik cerrahi işlemleri popülerlik kazanmıştır. Brezilya poposu kaldırma olarak bilinen plastik cerrahi uygulamasında vücudun bir bölgesinden fazla yağ alınır ve bu yağ kalçalara enjekte edilir. Birçok durumda yağ “sorunlu bir bölge” denilen bölgelerden alınır. Adının aksine, Brezilya poposu kaldırma ameliyatının Brezilya kültürüyle bir ilgisi bulunmamaktadır. Uygulama ilk kez Brezilya’da yapıldığı için ismini oradan almaktadır. Popo implantlarından farklı olarak Brezilya poposu kaldırma işleminde kendi yağınızı kullanılır ve kalçalarınız daha doğal bir görünümde yeniden şekillendirilir.

Brezilya poposu kaldırma ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılan ayakta tedavi işlemidir. Cerrahınız, alt vücudunuzdan yağı almak için liposuction kullanır, alınan yağ daha sonra arındırılır ve istenilen şekil ve boyuta ulaşmak için kalçaların belirli noktalarına enjekte edilir. Genellikle ağrı minimaldir. İlk iki hafta boyunca kalça üzerine doğrudan oturmak, yatmak veya baskı yapıcı hareketlerden kaçınılması önerilmektedir.

Brezilya poposu kaldırma işlemi, yağ transfer teknikleri konusunda özel eğitimli ve deneyime sahip estetik cerrah tarafından gerçekleştirilmektedir.

Plastik Cerrahi uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için 0850 222 0373 numaralı çağrı merkezimize ulaşabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Uluslararası hastalarımızın tedavisi için hastanemizi tercih etmeleri durumunda, havaalanından hastaneye ve hastaneden havaalanına transfer hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca konaklama gereksinimleri olan hastalarımıza da hizmet verilmektedir. Dilerseniz İngilizce, Rusça, Almanca, Sırpça, Boşnakça, Arnavutça ve Arapça gibi çeşitli dillerde tercüme hizmetleri de sunulmaktadır.

Sizi Arayalım

Güzeltepe Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:15 Çengelköy / İstanbul
0850 222 0373
en_USEnglish