Saç Ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesi veya saçın seyrek olması gibi yaşanan sorunlarda saçların yeniden büyümesini teşvik etmek veya daha dolgun bir görünüme sahip olmak amacıyla yapılan bir cerrahi bir müdahaledir.

Sizi Arayalım

Bu işlem, saç köklerinin daha sağlıklı bölgelerden alınıp, incelmiş veya dökülmüş saç bölgelerine transferi ile gerçekleştirilir. Saç ekimi işlemi, genellikle erkeklerde erkek tipi kellik (androgenetik alopesi) veya kadınlarda saç seyrelmesi sorunlarını çözmek için de tercih edilir. Saç ekimine ek olarak kaş ekimi, sakal ekimi ve bıyık ekimi de kişilere saçlı bölgelerdeki sorunları çözmek veya istedikleri estetik görünümü elde etmek için yapılan diğer cerrahi işlemlerdir.

Kaş Ekimi

Kaş ekimi, seyrek veya kaybolmuş kaşları daha dolgun ve estetik bir şekilde yeniden oluşturmak amacıyla uygulanan bir cerrahi işlemdir. Saç ekiminde olduğu gibi, kaş ekiminde de saç kökleri donör bölgeden alınarak kaş bölgesine nakledilir. Bu işlem, kişinin yüz hatlarına uygun kaşlar oluşturmak için tasarlanır.

Sakal Ekimi

Sakal ekimi, sakal bölgesindeki seyreklik veya eksiklikleri gidermek veya istenen sakal şeklini elde etmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Genellikle erkekler arasında popülerdir ve saç ekimiyle benzer bir şekilde saç kökleri donör bölgeden alınarak sakal bölgesine nakledilir.

Bıyık Ekimi

Bıyık ekimi, bıyık bölgesindeki seyreklik veya eksiklikleri düzeltmek veya istenilen bıyık şeklini oluşturmak için gerçekleştirilir. Bu işlemde de saç kökleri donör bölgeden alınarak bıyık bölgesine nakledilir. Genel olarak, yukarıdaki işlemler bir cerrahi prosedür olduğu için diğer tıbbi işlemler gibi bir maliyeti vardır. Ekim maliyeti, genellikle saç köklerinin sayısı, işlem süresi, kullanılan teknik ve saç ekimi yapılacak kliniğin veya doktorun ücret politikası gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

Baştan Sona Saç Ekimi Süreci

Danışma: İlk olarak saç ekimi uzmanıyla görüşüme ayarlanmaktadır. Uzmanımız tarafından saç dökülmesinin nedenini değerlendirilerek uygun bir tedavi planı önerilmektedir.

Saç Köklerinin Alınması: Saç ekimi için kullanılacak saç kökleri, ense bölgesinden alınan saç kökleri genellikle daha kalıcı ve sağlıklı olduğu için köklerin enseden alınması tercih edilir.

Köklerin Hazırlanması: Alınan saç kökleri, saç ekimi için uygun hale getirilir. Bu işlem sırasında saç kökleri gruplanır ve hazırlanır.

Nakil İşlemi: Hazırlanan saç kökleri, dökülmüş veya seyrek saçlı bölgelere nakledilir. Bu işlem sırasında çok dikkatli ve hassas bir şekilde yapılır böylece saçların doğal görünmesi sağlanır.

İyileşme Süreci: Saç ekimi sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ancak genellikle birkaç gün ile birkaç hafta arasında sürer. İşlem sonrası saç köklerinin yerleşmesi ve yeni saçların büyümesi zaman alabilir. Saç ekimi işlemi başarılı sonuçlar verebilir ancak sonuçlar kişinin genetik yapısına, saç dökülme seviyesine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, saç ekimi düşünen kişilerin bir uzmana danışmaları ve işlem hakkında detaylı bilgi alarak karar vermeleri önemlidir. Ayrıca, saç ekimi öncesinde ve sonrasında dikkatli bir bakım gerektirir. Saç ekimi sonrası bakım talimatlarına uymak, saç köklerini korumak istenen sonuçları elde etmek için önemlidir.

Uygulanan Saç Ekim Yöntemleri

Saç ekimi teknikleri, teknolojik gelişmelere bağlı olarak zaman içinde daha da gelişmiştir. Gelişen ve değişen teknoloji eşliğinde hastanemizde uygulanan teknolojik ana teknikler ise,

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ile Saç Ekimi: FUE, saç köklerini tek tek çıkarmak ve nakletmek için kullanılan en yaygın saç ekimi tekniğidir. Bu teknikte, saç kökleri genellikle ense bölgesinden veya vücudun diğer bölgelerinden çıkarılır ve daha sonra inceltilmiş veya dökülmüş saç bölgelerine nakledilir. Lokal anestezi sayesinde kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Safir FUE Tekniği ile Saç Ekimi: Safir FUE tekniği, günümüzde sıkça kullanılan bir saç ekimi yöntemidir ve bu yöntemin tercih edilme sebebi safir uçların kullanılmasıyla karakterize edilir. Safir uçlarla açılan kanallar, ciltte minimal tahribat yaratır. Bu, iyileşme sürecinin daha hızlı olmasına yardımcı olur. Safir ile yapılan saç ekimi, özellikle ön saç çizgisinin oluşturulduğu bölgelerde daha sık ekim yapma olanağı sunar. Bu, sonuçların daha estetik ve doğal görünmesine katkı sağlar. İyileşme süreci genellikle 3 ila 4 gündür ve yara izi bırakmamaktadır. Tıraşsız bir şekilde de uygulanabilir bu da hastalar için büyük bir avantajdır. Safir FUE tekniği, saç ekimi alanında teknolojik ilerlemelerin bir sonucu olarak tercih edilen bir yöntemdir ve sonuçlarından memnun kalmak isteyen hastalar için iyi bir seçenektir.

DHI (Direct Hair Implantation) Tekniği ile Saç Ekimi: DHI yöntemi, saç ekiminde önemli avantajlara sahip bir tekniktir. Kanal açma gerektirmeden saç köklerini yerleştirme olanağı sağladığı için büyük bir avantaja sahiptir. Aynı anda kanal açma ve kök yerleştirme işlemini gerçekleştirerek zaman tasarrufu sağlar. Bu teknik yara izi, kesik veya dikiş gerektirmez. Kanal açma işlemi olmadığı için kanama riski minimum seviyededir. Ayrıca alınan saç köklerinin hızla nakledilmesi, greftlerin kalitesini ve dayanıklılığını korur bu da nakledildiklerinde daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar. DHI yöntemi, saç ekiminde en iyi teknikler arasında kabul edilmektedir.

Robotic Hair Transplant ile Robotik Saç Ekimi: Bazı cerrahlar robotik sistemleri, saç köklerini çıkarmak ve nakletmek için kullanırlar. Bu robotlar daha hassas ve doğru bir şekilde çalışabilir ancak bu teknoloji henüz yaygın bir şekilde kullanılmamaktadır.. Her saç ekimi tekniğinin avantajları ve dezavantajları vardır ve hangi tekniğin kullanılacağı, kişinin saç durumuna, cilt yapısına ve kişisel tercihlere bağlıdır. Saç ekimi için en iyi teknik bir uzmanın değerlendirmesi ve önerileri doğrultusunda belirlenmelidir.

TDF Yöntemi ile Saç Ekimi: Hastanemizde TDF 5000 greft ve üzeri saç ekimi gereksinimlerini karşılamak için TDF saç ekimi güncel yöntemi kullanılmaktadır. Kısa sürede iş hayatına dönmenizi sağlayan bu yöntem iki günde iki seansta uygulanmakta olup kişi kısa sürede normal hayatına dönmektedir.

Saç Dökülmesinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri

PRP ve Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi ve saç zayıflaması, birçok insanın karşılaştığı bir sorundur. Stres, mevsimsel değişiklikler, metabolik faktörler veya gebelik gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. PRP ve Saç mezoterapisi, bu tür saç sorunlarının tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

PRP ve Saç Mezoterapisi Nedir?

PRP, kişinin kendi kanından alınan bir örnek, saç köklerini destekleyen platelet ve büyüme faktörlerini zenginleştiren plazmayı elde etmek için kullanılır. Bu plazma daha sonra saç dökülmesini durdurma veya saç yeniden büyümesini teşvik etme amacıyla saç derisine uygulanır. Saç mezoterapisi ise besleyici vitamin ve minerallerin mikroenjeksiyon tekniğiyle saç kıl köklerine uygulandığı bir tedavi yöntemidir. Bu işlem, saçın ihtiyacı olan besin maddelerini doğrudan kıl köklerine ileterek saç büyümesini destekler.

Kimler İçin Uygundur?

PRP ve Saç mezoterapisi, stres, mevsimsel değişiklikler, metabolik faktörler saç dökülmesi yaşayan bireyler için etkili bir çözüm sunar. Bu tedavi, saç dökülmesini durdurmak ve saçın yeniden büyümesini teşvik etmek isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Hamilelere ve emziren annelere önerilmemektedir.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama kişiden kişiye değişmekle birlikte, PRP genellikle 2 ile 4 haftalık aralıklarla uygulanmakta olup, saç mezoterapisi ise genellikle saçın ihtiyacına göre 10 ila 12 seanslık kürler halinde yapılır. İşlem sırasında, saç köklerine besleyici bir karışım mikroenjekte edilir. Bu karışım, saç büyümesini destekleyen vitaminler, mineraller ve diğer besin maddelerini içerir.

Sonuçlar ve Faydalar

Tedavi sonuçları, saç dökülmesini azaltmak, saçın daha kalın ve sağlıklı uzamasını sağlamak ve saçın genel görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler için memnuniyet vericidir. Saç sağlığını iyileştirmek ve istediğiniz görünüme kavuşmak için saç mezoterapisi, çoğu insan için olumlu sonuçlar getirebilecek bir seçenektir.

Saç Eksozom Tedavisi

Özel olarak geliştirilmiş hücrelerden elde edilen eksozomların enjekte edilmesiyle uygulanan bir yöntemdir. Bu eksozomlar hücresel iletişimi ve yeniden yapılanmayı teşvik eden büyüme faktörleri ve proteinler gibi biyolojik bileşenler içerir. Cilt sağlığına da önemli katısı olan Eksozom tedavisi, saç dökülmesini durdurmayı, saçların onarılmasını ve yeni saçların çıkmasını da desteklemektedir. Tedavi, uygulanacak hastalık veya duruma göre kişiye özgü olarak planlanmaktadır. Süreç genellikle 3 ila 8 seans arasında değişmektedir. Bu seanslar genellikle 7 ila 14 günlük aralıklarla yapılmaktadır. Yöntem ayrıca saç ekimi sonrasında da uygulanabilmektedir öylelikle ekilen saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi sağlanmaktadır. Saç ekimi ve tedavileri hakkında daha fazla bilgi almak için 0850 222 0373 numaralı çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Güzeltepe Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:15 Çengelköy / İstanbul
0850 222 0373
en_USEnglish