Otvoreno 24.7 +90-850-222-0373info@mediviainternational.com

Lp Tr Septorinoplasti

Septorinoplasti

Bu ameliyat ile amaçlanan; daha iyi bir nefes, yüze daha uyumlu bir burun yapısı oluşturmaktır. Bu işlem ile burun küçültülebilir, büyütülebilir, eğrilikler düzeltilebilir, çıkıntıları alınabilir, dikleştirilebilir, daraltılıp genişletilebilir.

Sizi Arayalım

İşlem çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Daha sınırlı müdahalelerde lokal anestezi tercih edilebilmektedir. Evvelce ameliyat olunmamışsa ‘birincil’, olunmuşsa ‘revizyon cerrahi’ diye tanımlanır.

Ameliyatın başarısını etkileyen faktörler

  • Yaş
  • Cilt Yapısı
  • Kronik bir hastalığın olup olmaması
  • Sigara, Alkol vb maddeler kullanımı
  • Evvelce ameliyat olunup olunmaması
  • Cerrahın tecrübesi ve hastanın uyumu

Septorinoplasti işlemi yaklaşın açışından 2 teknikle yapılır.

Açık Teknik

Burun ucundan yapılan kesi ile işlem yapılır. Ucunda belli belirsiz bir iz kalabilir. Daha geniş bir gözlem imkânı sunar.

Kapalı Teknik

Burun dışında bir kesi olmaz. İç kısmında ya da kıvrımlara uyan kesilerle yapılan ameliyattır.

Pokreni video

Burun Estetiğinde Cerrahi Teknikler

İşlemler esnasında cilt, cilt ati yapı dokusu kıkırdaklar ve kemik dokularına müdahaleler yapılabilmektedir. Kemik dokuları keski tarzı metal aletlerle düzeltilebildiği gibi ‘’Piezo’’ denilen ultrasonik kesicilerde kullanılabilir. (Piezo) cihazı ile daha verimli sonuçlar alınabilmektedir, ağrı ve morluklar daha az olabilmektedir.

Ameliyat ortalama 2- 3 saat sürmektedir. Burnun durumuna ve ameliyatın seyrine göre bu süre uzayabilir kısalabilir.

Ameliyat sonrası şişlikler, morluklar ve ağrı kesici ile geçebilecek ağrılar, sızıntı şeklinde kanamalar normaldir ve yaklaşık 7 gün sürebilmektedir.

Ameliyat esnasında nefes alınabilen silikon tamponlar konulabilir ve 3 ile 7 gün içinde genellikle alınırlar. Bu işlemler tamponsuz olarakta yapılabilmektedir.

Ameliyatta emilebilen ya da alınabilen dikişler kullanılabilir. 7 ile 10 gün içinde almak gerekebilir.

Olabildiğince doğal görünen, iyi nefes alabilen bir burun beklentisi olan hastalar, bu işlem için hekim tercihini yapmalı ve ameliyat öncesinde ayrıntılı bir görüşme yapmalıdırlar.

Sizi Arayalım

Güzeltepe Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:15 Çengelköy / İstanbul
0850 222 0373
bs_BABosnian